Weed Big Pharma bestcoffeeshopamsterdam
15 februari 2016

Haagse apotheek maakt wietolie voor kinderen met epilepsie

Cannabisolie zonder de roesstof THC kan een uitkomst zijn voor kinderen met epilepsie. Een apotheek in Den Haag die deze olie maakt ziet steeds meer klanten toestromen, ook uit het buitenland.

In het buitenland is medicinale cannabis vaak nog taboe. Lastig voor de buitenlandse klanten is dat Nederland volgens internationale opiumverdragen geen cannabisproducten de grens over mag brengen, meldt NRC Handelsblad.

Toch reist de Italiaanse Chiara Ponzone (50) elke twee maanden van Milaan naar Den Haag. Daar bezoekt ze een apotheker, overhandigt hem een recept van een Italiaanse neuroloog en een kleine 400 euro. Daarvoor ontvangt ze twee kleine flesjes met olie, bereid uit cannabis. “Eindelijk slaapt mijn dochter weer goed.”

Het is olie met een hoge concentratie cannabidiol. Uit steeds meer serieuze wetenschappelijke onderzoeken blijkt dat deze olie helpt bij het onderdrukken van onder meer pijn, psychoses en epileptische aanvallen. In de olie zit niet de roesstof THC: je wordt er dus niet high van.

 

Chronische pijn
De olie met cannabidiol, ofwel CBD-olie, is sinds afgelopen zomer verkrijgbaar in Den Haag. Het aantal klanten neemt sindsdien wekelijks toe, zegt apotheker Paul Lebbink.Het zijn er inmiddels meer dan vierhonderd; vooral terminale kankerpatiënten, maar ook ouders van kinderen met ernstige epilepsie en mensen met chronische pijn.
Hier een interessant stuk over CBD-olie van de vrienden van Sensiseeds
Share this on Facebook

RELATED NEWS